Genel Poliklinikler
12 Mayıs 2022

Genel Polikliniklerimizde aşağıdaki uygulamalar yapılmaktadır.

Diş Dolguları

Işınlı kompozit (beyaz) dolgular

Amalgam dolgular

Pivo destekli dolgular

Dentin pinli restorasyonlar

Diş Çekimi

Hareketli Protez Uygulamaları

Total Protez

Bölümlü (İskelet/Akrilik) Protez

Gece plağı

Sabit Protez Uygulamaları

Porselen kuron-köprü uygulamaları

Diş Taşı Temizliği

Pedodonti

Flor Uygulaması

Fissur Örtücü uygulamaları

Yer Tutucu Uygulamaları

İmplant  Uygulamaları 

 Kemik İçi İmplant Nedir Nasıl Uygulanır?


İmplant uygulamaları; dişsiz boşlukların komşu dişlerde madde kaybına neden olmadan, kök benzeri titanyum vidaların çene kemiklerine yerleştirilmesi ve üzerlerine protez yapılması ile kaybedilen dişlerin tamamlanmasıdır. İmplant uygulaması sırasında bölgeye lokal anestezi yapılır. Oluşan geçici uyuşukluk sırasında implantların yerleştirilmesi için dişeti dokuları kaldırılıp çene kemiği açığa çıkarılır. İmplantlar çene kemiği içerisine cerrahi olarak yerleştirilir. İmplant yerleştirilecek bölgede önce yumuşak doku üzerinde bir kesi yapılır. Kemik açığa çıkarılarak özel uçlarla implant yuvası hazırlanır. Daha sonra implant çivisi çene kemiğinde açılan bu yuvaya yerleştirilir, dişeti dikişlerle kapatılır.Operasyonlardan sonra ağrı, şişlik gibi sıkıntılar olabilir. Bu durumlarda kullanabilmeniz için hekiminiz tarafından verilecek ilaçları uygun şekilde kullanmalısınız.

İyileşme döneminden sonra ikinci bir basit cerrahi işlem ile implantın üzeri açılır ve proteze destek olacak parçalar takılır. En az 3 ay başarılı geçen İmplantınızın yerleştirilmesi durumunda çene kemiği içerisine yerleştirilen implant vidası en az 3 ay kemik içerisinde üstü kapalı bir şekilde iyileşmeye bırakılır. İmplant vidasının kemik içerisinde iyileşme sürecinde komplikasyon yaşanma ihtimali her hastada (iyi kalte kemik, sağlıklı vücut olanlar dahil) vardır.Tedavi sırasında, komşu dişlerin prognozundaki değişiklikler veya implant için yetersiz kemik estetiğinin olması gibi önceden bilinemeyen ağız içi durumların ortaya çıkması, başlangıçta yapılan tedavi planının değiştirilmesine sebep olabilir.

  MHRS üzerinden randevu alarak, genel diş hekimliği hizmetlerimizden hafta içi her gün 08:30 - 17:00 saatleri arasında muayene olabilirsiniz. 

   

  Merkezimizde hafta içi 16:00 - 23:00 ve hafta sonu 07:00 - 23:00 saatleri arasında  nöbet hizmeti verilmektedir.

  Genel anestezi altında diş ameliyatı hizmetimiz başlamıştır.

   Randevu almak için TIKLAYINIZ...